Zabezpieczenie folią

Czyli jak dbać o nasze samochody
Tschoss
Posty: 23
Rejestracja: 11 mar 2018, 0:08
Samochód: Ford C-max
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Zabezpieczenie folią

Post autor: Tschoss »

Rozeznałem się trochę na rynku i zdecydowałem zabezpieczyć swoją Atecę folią. Lakier jest bardzo delikatny i najbardziej narażone na odpryski elementy będę oklejał. Dostępny jest tzw. pakiet bikini czyli:
- przedni zderzak
- reflektory
- 1/3 maski
- 1/3 błotników
- lusterka
- przestrzeń bagażowa tylnego zderzaka.
Folia bezbarwna, praktycznie niewidoczna na aucie z powłoką hydrofobową. Najlepszy jej bajer to samoregeneracja. Porysowałem folię szczotą drucianą, polałem wrzątkiem i po żadnej rysie nie było śladu! Taki efekt działa na ciepło, więc nie trzeba od razu lać wrzątkiem. Wystarczy, że postoi na słońcu.
Taka przyjemność kosztuje 2400 netto, jakby ktoś jeszcze był zainteresowany.
Samochód oddaję w sierpniu. Wrzucę fotki po oklejeniu.



Sponsor

Zabezpieczenie folią

Sponsor


gharghoul
Posty: 84
Rejestracja: 12 mar 2018, 9:19
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zabezpieczenie folią

Post autor: gharghoul »

Bardzo jestem ciekaw jak to wygląda w miejscach gdzie folia się kończy. 1/3 maski to jednak nie jest duży kawałek, z chęcią obejrzę zdjęcia lub może jakąś stronę usługodawcy? masz coś takiego?

Tschoss
Posty: 23
Rejestracja: 11 mar 2018, 0:08
Samochód: Ford C-max
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zabezpieczenie folią

Post autor: Tschoss »

https://www.facebook.com/VikerAutoStyling/

Robiłem u niego szyby w 4 samochodach. Okleja autka od civiców po porsche, astony itp.
Wykonanie rewelacyjne za każdym razem. Pełna profeska.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Zabezpieczenie folią

Post autor: Endrju »

To czekamy na fotki. Szkoda że w fabryce nie robią takich rzeczy.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Id3
Posty: 29
Rejestracja: 30 kwie 2018, 14:48
Lokalizacja: Mysłowice
Samochód: SEAT ATECA FR 2.0 TSI WHITE COLT CZT
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zabezpieczenie folią

Post autor: Id3 »

Z folią to jest zawsze tak, że założyć jest fajnie, ale w końcu kiedyś trzeba ją zerwać i wtedy robią się niestety problemy. Nie wiem jaka to jest technologia, ale żadna folia wieczna nie będzie, warto też to brać pod uwagę. Przy zdejmowaniu takiej folii można oczywiście uszkodzić powłokę i konieczna będzie korekta lakieru.

Również bardzo chętnie zobaczył bym taką realizację na zdjęciach czy też w rzeczywistości np po kilku miesiącach.

Wszystko co może nas uchronić i przedłużyć piękną sylwetkę samochodu jest jak najbardziej na PLUS :)

Przyszły Atekowicz
Posty: 44
Rejestracja: 21 sie 2017, 11:51
Samochód: Skoda Yeti 1.8 TSI 4x4 160
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zabezpieczenie folią

Post autor: Przyszły Atekowicz »

Jaki sens ma pokrycie 1/3 maski? W trasie dostałem kamieniami i poszło po masce przy szybie. Suma sumarum cała maska jest narażona.

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Zabezpieczenie folią

Post autor: sailor 88 »

Przyszły Atekowicz pisze:
14 cze 2018, 23:32
Jaki sens ma pokrycie 1/3 maski? W trasie dostałem kamieniami i poszło po masce przy szybie. Suma sumarum cała maska jest narażona.
Suma sumarum cały samochód jest narażony! A sens pokrywania częściowego jest po prostu finansowy. Pokrycie folią całego auta, to kupa kasy, dlatego oferują pakiety częściowe, np:

Oferowane pakiety oklejania aut

Pakiet podstawowy
W ramach tego pakietu oklejamy lampy, lusterka, obszar pod klamkami oraz tylną przestrzeń bagażnika, czyli elementy samochodu, które są najbardziej narażone na uszkodzenia i zarysowania.

Cena tego pakietu: - od 1500zł netto

Pakiet bikini
Oklejamy 1/3 maski i 1/3 błotników, zderzaki, lampy, lusterka, obszar pod klamkami, oraz tylną przestrzeń bagażnika.

Cena tego pakietu: - od 3500zł netto

Pakiet full front
Oklejamy całą maskę i błotniki, zderzaki, lampy, lusterka, obszar pod klamkami, tylną przestrzeń bagażnika oraz, w autach sportowych, słupki i 1/3 dachu.

Cena tego pakietu: - od 5000zł netto
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Manek
Posty: 137
Rejestracja: 25 lut 2018, 14:59
Lokalizacja: Lubin
Samochód: Seat Ateca 1,4 TSI XC DSG7
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zabezpieczenie folią

Post autor: Manek »

Dla mnie oklejanie auta folią kompletnie nie ma sensu. Kojarzy mi się z zakładaniem pokrowców na siedzeniach. Znajomy sprzedawał ostatnio auto i po osiemnastu latach odsłonił oryginalną tapicerkę która była zakryta pokrowcami. Nacieszył oko i pożegnał się z autem. Tak samo jak ten środek źle wyglądał w pokrowcach tak samo te auto będzie źle wyglądało w tej foli. I zapewne nie trzeba będzie zbyt długo czekać. Wyobraźcie sobie że mimo używania pokrowców boczek fotela kierowcy był poprzecierany. I nawet gdyby nie był to zadowolony jest tylko kupujący i żadne większe pieniądze za tym nie idą przy sprzedaży bo auto jest leciwe i inni mają w nosie czy dbałeś. Przecież za te pieniądze to można sobie auto pomalować. Tak że ekonomicznego sensu ta operacja jak i popularne ostatnio powłoki dla mnie nie mają. Najbardziej narażonym elementem jest maska i jak będzie obstukana od kamyczków to się ją polakieruje i tyle. A póki co cieszyć się nowością i nie zamartwiać bo najczęściej jest tak że im bardziej się dmucha to zawsze się coś przydarzy.

Id3
Posty: 29
Rejestracja: 30 kwie 2018, 14:48
Lokalizacja: Mysłowice
Samochód: SEAT ATECA FR 2.0 TSI WHITE COLT CZT
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zabezpieczenie folią

Post autor: Id3 »

Manek pisze:
15 cze 2018, 10:37
Dla mnie oklejanie auta folią kompletnie nie ma sensu. Kojarzy mi się z zakładaniem pokrowców na siedzeniach. Znajomy sprzedawał ostatnio auto i po osiemnastu latach odsłonił oryginalną tapicerkę która była zakryta pokrowcami. Nacieszył oko i pożegnał się z autem. Tak samo jak ten środek źle wyglądał w pokrowcach tak samo te auto będzie źle wyglądało w tej foli. I zapewne nie trzeba będzie zbyt długo czekać. Wyobraźcie sobie że mimo używania pokrowców boczek fotela kierowcy był poprzecierany. I nawet gdyby nie był to zadowolony jest tylko kupujący i żadne większe pieniądze za tym nie idą przy sprzedaży bo auto jest leciwe i inni mają w nosie czy dbałeś. Przecież za te pieniądze to można sobie auto pomalować. Tak że ekonomicznego sensu ta operacja jak i popularne ostatnio powłoki dla mnie nie mają. Najbardziej narażonym elementem jest maska i jak będzie obstukana od kamyczków to się ją polakieruje i tyle. A póki co cieszyć się nowością i nie zamartwiać bo najczęściej jest tak że im bardziej się dmucha to zawsze się coś przydarzy.
Manek z tą folią to masz absolutnie rację. Powłoki mają troszkę inne zadanie, chodzi bardziej o łatwiejsze utrzymanie samochodu w czystości. Ceramika raczej Nas nie chroni przed odpryskiem czy zarysowaniem. Samochód oczywiście sporo kosztuje, ale jest to rzecz i warto do wszystkiego podchodzić z rozwagą :).
Jeśli ktoś chce sprzedać samochód po 5 latach to utrata wartości będzie podobna dla tych co dbali i dla tych co dbali mniej (a powłoki lakieru na plastikach nie sprawdzisz ) :)

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Zabezpieczenie folią

Post autor: dario37 »

Manek pisze:
15 cze 2018, 10:37
Dla mnie oklejanie auta folią kompletnie nie ma sensu. Kojarzy mi się z zakładaniem pokrowców na siedzeniach. Znajomy sprzedawał ostatnio auto i po osiemnastu latach odsłonił oryginalną tapicerkę która była zakryta pokrowcami. Nacieszył oko i pożegnał się z autem. Tak samo jak ten środek źle wyglądał w pokrowcach tak samo te auto będzie źle wyglądało w tej foli. I zapewne nie trzeba będzie zbyt długo czekać. Wyobraźcie sobie że mimo używania pokrowców boczek fotela kierowcy był poprzecierany. I nawet gdyby nie był to zadowolony jest tylko kupujący i żadne większe pieniądze za tym nie idą przy sprzedaży bo auto jest leciwe i inni mają w nosie czy dbałeś. Przecież za te pieniądze to można sobie auto pomalować. Tak że ekonomicznego sensu ta operacja jak i popularne ostatnio powłoki dla mnie nie mają. Najbardziej narażonym elementem jest maska i jak będzie obstukana od kamyczków to się ją polakieruje i tyle. A póki co cieszyć się nowością i nie zamartwiać bo najczęściej jest tak że im bardziej się dmucha to zawsze się coś przydarzy.
Jestem takiego samego zdania.Pocdrawiam. :D
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

ODPOWIEDZ