Nowa procedura testowa WLTP, a rejestracja pojazdu

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Awatar użytkownika
Myszolot
Posty: 37
Rejestracja: 23 sie 2017, 9:36
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Leon FR 1,4 TSI 122KM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Nowa procedura testowa WLTP, a rejestracja pojazdu

Post autor: Myszolot »

Szanowni forumowicze,

Chciałbym posłuchać Waszych rad i informacji w temacie przepisów związanych w nową procedura testową WLTP.
Moje pytanie jest następujące, czy konkretny samochód (Ateca 1.4 Excellence DSG, ten, o którym pisałem z radością 22 lip 2018, 10:54, że już jest na placu u dilera) będzie musiał być zarejestrowany najpóźniej do 01.09.2018, bo jeśli nie, to po tej dacie będzie wymagał wystawienia całkowicie nowego świadectwa homologacji?
Samochód obecnie stoi na parkingu i nie będę miał możliwości odebrania go (jak i rejestracji) do 01.09.2018. Ustalone było z handlowcem wcześniej, że przed listopadem nie będę w stanie go odebrać. "Pech" chciał, że zamiast "standardowych" 6-7 miesięcy wyprodukował się o dziwo już w 3.



Sponsor

Nowa procedura testowa WLTP, a rejestracja pojazdu

Sponsor


dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Nowa procedura testowa WLTP, a rejestracja pojazdu

Post autor: dario37 »

Czym Ty sie przejmujesz?Od dealera otrzymasz autko z wszystkimi "papierami"niezbędnymi do zarejestrowania samochodu.Chcesz na własna reke homologować auto?
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Nowa procedura testowa WLTP, a rejestracja pojazdu

Post autor: Luk4as »

Zamiast sie cieszyc ze masz samochod bez GPF 1.4 a nie 1,5 to Ty marudzisz

Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Nowa procedura testowa WLTP, a rejestracja pojazdu

Post autor: paprotek »

Koledzy, kolega nie marudzi, tylko się martwi i zadaje pytania. Ma obawy, a chyba od tego jest forum, żeby zamiast pisać takie pierdoły, koledze pomoc!
W mojej ocenie nie ma się czym przejmować, bo to problem dealera żeby sprzedać Ci auto zgodne z przepisami. Wydaje mi się, iż tak jak to już było tu pisane, SEAT na te wersję Ateca dostał już wcześniej homologację i w 9becnym modelu nie obowiązują go te przepisy, czy samochód będzie zarejestrowany w sierpniu czy we wrześniu!

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Nowa procedura testowa WLTP, a rejestracja pojazdu

Post autor: sailor 88 »

paprotek pisze:
09 sie 2018, 8:51
Koledzy, kolega nie marudzi, tylko się martwi i zadaje pytania. Ma obawy, a chyba od tego jest forum, żeby zamiast pisać takie pierdoły, koledze pomoc!
W mojej ocenie nie ma się czym przejmować, bo to problem dealera żeby sprzedać Ci auto zgodne z przepisami. Wydaje mi się, iż tak jak to już było tu pisane, SEAT na te wersję Ateca dostał już wcześniej homologację i w 9becnym modelu nie obowiązują go te przepisy, czy samochód będzie zarejestrowany w sierpniu czy we wrześniu!

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Dokładnie tak!!! Przy homologacji liczy się tylko data wyprodukowania auta, a rejestracja nie ma nic do tego.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

gharghoul
Posty: 84
Rejestracja: 12 mar 2018, 9:19
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nowa procedura testowa WLTP, a rejestracja pojazdu

Post autor: gharghoul »

W jednym z wątków (nie umiałem znaleźć posta - chyba tym o systemie e-call) była mowa, że zmiany wymogów homologacyjnych dotyczą aut nowo produkowanych (co więcej chyba całej generacji a Ateca jest tak młoda, że ma tylko jedną na razie) co za tym idzie jeżeli Twoje auto jest już wyprodukowane to ma homologację, z którą można to auto sprzedać. Dla nowych aut będzie wymóg posiadania nowej homologacji. Myślę, że możesz być spokojny co więcej porządny dealer powinien utrzymać cenę i nie robić problemów.

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Nowa procedura testowa WLTP, a rejestracja pojazdu

Post autor: Luk4as »

A ja gdzieś czytałem, że wszystkie samochodu z placów które nie zostały sprzedane mają wrócić do fabryki aby domontować GPF ....

Barton
Posty: 131
Rejestracja: 11 lip 2018, 7:18
Samochód: Ateca FR 1.4 4Drive DSG
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Nowa procedura testowa WLTP, a rejestracja pojazdu

Post autor: Barton »

Samochód będzie musiał zostać zarejestrowany przed dilera przed pierwszym września, będziesz drugim właścicielem nowego samochodu.
Tak będzie z każdym samochodem, który nie sprzeda się przed zmianą przepisów.

Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Nowa procedura testowa WLTP, a rejestracja pojazdu

Post autor: paprotek »

A ja gdzieś czytałem, że samochody tzw. wychodzące (czyli np. Ateca 1.4) będą mogły być zarejestrowane jeszcze przez rok do Września 2019. Oczywiście pod warunkiem że jest to auto już wychodzące które już nie jest w sprzedaży. Taką Ateca by się łapała, bo już 1.4 nie ma w sprzedaży. Ciekawe.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Nowa procedura testowa WLTP, a rejestracja pojazdu

Post autor: Pepeg »

Jak ktoś jest na kupnie to bierzcie ze stocku, ja dostałem 12% rabatu na Atece 2.0 TSI

ODPOWIEDZ