Nowa procedura testowa WLTP, a rejestracja pojazdu

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Nowa procedura testowa WLTP, a rejestracja pojazdu

Post autor: Luk4as »

Ladnie !



Sponsor

Re: Nowa procedura testowa WLTP, a rejestracja pojazdu

Sponsor


Awatar użytkownika
Myszolot
Posty: 37
Rejestracja: 23 sie 2017, 9:36
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Leon FR 1,4 TSI 122KM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nowa procedura testowa WLTP, a rejestracja pojazdu

Post autor: Myszolot »

paprotek pisze:
09 sie 2018, 8:51
Koledzy, kolega nie marudzi, tylko się martwi i zadaje pytania. Ma obawy, a chyba od tego jest forum, żeby zamiast pisać takie pierdoły, koledze pomoc!
W mojej ocenie nie ma się czym przejmować, bo to problem dealera żeby sprzedać Ci auto zgodne z przepisami. Wydaje mi się, iż tak jak to już było tu pisane, SEAT na te wersję Ateca dostał już wcześniej homologację i w 9becnym modelu nie obowiązują go te przepisy, czy samochód będzie zarejestrowany w sierpniu czy we wrześniu!

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Paprotek, bardzo Ci dziękuję. Przyznam, że jestem zaskoczony :? po pierwsze niezrozumieniem przez niektóre osoby mojego posta i problemu, a po drugie taką jakąś obcesową (trudne słowo :lol: ) reakcją tychże.

A w samym temacie. Dziś rozmawiałem z handlowcem w salonie dość długo na ten temat i wyjaśnił mi podobnie jak to pisze Barton:
Barton pisze:
09 sie 2018, 10:43
Samochód będzie musiał zostać zarejestrowany przed dilera przed pierwszym września, będziesz drugim właścicielem nowego samochodu.
Tak będzie z każdym samochodem, który nie sprzeda się przed zmianą przepisów.
Wygląda na to, że faktycznie tak właśnie w salonach zmuszeni będą robić.
Ja dostałem dziś od handlowca propozycję dwu rozwiązań - rejestrujemy, ubezpieczamy i nabywamy do końca sierpnia,
lub salon rejestruje samochód na siebie i w listopadzie przerejestrowuje na mnie, a ja kupując go w listopadzie będę już jego drugim właścicielem :? .
Jak czytam w internecie :geek: , VW musi ponoć zarejestrować do końca września ponad 250 tyś. samochodów, które obecnie stoją na różnych placach (między innymi na terenie niedokończonego lotniska pod Berlinem :shock: ).
Wczytując się w rozporządzenie, które jest "winnym" tego zamieszania, to wygląda na to, że koncerny samochodowe mogły przejść na nowe procedury testowania samochodów (WLTP) już rok temu, dokładnie od 01.09.2017. Niestety chyba nie zabrały się za to zbyt rychło i teraz wiele samochodów wyprodukowanych np. w maju mają badania zgodnie z poprzednią procedurą NEDC. Dealerzy dostając taki samochód w sierpniu zostają postawieni w sytuacji, że jeśli go nie zarejestrują do 01.09.2018, to go już nie zarejestrują, bo nasze prawo wymaga od 01.09.2016 homologowania z uwzględnieniem WLTP.
A jeśli taki klient jak ja nie ma możliwości odebrania samochodu przed tą datą, to zmusza to dealera do rejestracji samochodu na siebie.
Tak to zrozumiałem. Jeśli coś mieszam :oops: , to dajcie znać!

Pozdrawiam serdecznie :!:

Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Nowa procedura testowa WLTP, a rejestracja pojazdu

Post autor: paprotek »

Jeśli rozmawiałeś z dealerem to pewnie tak właśnie jest. Jestem trochę zdziwiony, bo czytałem i słyszałem coś innego, tzn. że da się z tego wybrnąć. No ale... To znaczy że teraz jest swietny moment do zakupu auta! Każdy dealer chce się pozbyć aut ze stoku!

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Taipan
Posty: 15
Rejestracja: 28 paź 2018, 10:23
Lokalizacja: Jaworzno
Samochód: SEAT Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nowa procedura testowa WLTP, a rejestracja pojazdu

Post autor: Taipan »

Co do rejestracji to dealer nie musi rejestrowac na siebie. Od producenta dostaje się oświadczenie że auto jest z ostatniej partii produkcyjnej i mieści się w 10% co mogą tak sprzedać. Wiem bo u mnie sprzedawca o tym zapomniał co przedłożylo rejestrację o czas na dosłanie tego papierka do leasingu.

ODPOWIEDZ