Awaria podnośnika szyb

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
BlackAteca
Posty: 8
Rejestracja: 11 sie 2018, 19:39
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Awaria podnośnika szyb

Post autor: BlackAteca »

Cześć,
Zepsuł mi się podnośnik szyb od strony kierowcy. Wszystkie szyby działają normalnie, ale szyba kierowcy utraciła funkcję szybkiego opuszczania za jednym naciśnięciem (szybkie podnoszenie nadal działa). Zwykłe opuszczanie działa. Byłem w ASO i zdiagnozowali usterkę mechaniczną gdzieś tam od środka (elementy z którymi mam bezpośredni kontakt są bez szwanku), która to wynika niby z mojego brutalnego traktowania. Odmówili wymiany na gwarancji.
Abstrahując od żałosności ich stanowiska, mam pytanie czy mieliście lub słyszeliście o takich przypadkach? Wg mnie problem wynika z tandetnego materiału i koleś z ASO między wierszami powiedział, że ostatnio nie są to odosobnione przypadki (występują też w Leonie). Wymiana nie kosztuje fortuny (ok. 200 zł), ale nie po to mam 5 lat gwarancji, żeby teraz płacić.
Zanim zacznę eskalować temat chciałbym dowiedzieć się czegoś o skali zjawiska.



Sponsor

Awaria podnośnika szyb

Sponsor


root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Awaria podnośnika szyb

Post autor: root »

Spróbuj ponownie zaprogramować szyby. Instrukcja np. tu: https://octavia.team/temat/964-komforto ... anie-szyb/

A jak to nic nie da, to jedź do innego dealera 😛

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Awaria podnośnika szyb

Post autor: sailor 88 »

root pisze:
11 sie 2018, 21:53
Spróbuj ponownie zaprogramować szyby. Instrukcja np. tu: https://octavia.team/temat/964-komforto ... anie-szyb/

A jak to nic nie da, to jedź do innego dealera 😛
Zrób dokładnie tak! A jeżeli sytuacja się powtórzy, pisz skargę do centrali! Raz tak miałem w serwisie VW, bo usterka (spryskiwaczy reflektorów) wystąpiła bez mojej winy, ale tłumaczenie podobne (zbyt częste i brutalne korzystanie ze spryskiwaczy reflektorów :lol: ). Trochę to trwało, bo serwis zaprosił na ponowne oględziny, sporządził protokół, wysłał do centrali, potem zaprosił na naprawę z przeprosinami i rabatem na kolejną usługę płatną.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

BlackAteca
Posty: 8
Rejestracja: 11 sie 2018, 19:39
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Awaria podnośnika szyb

Post autor: BlackAteca »

Dzięki, ale oczywiście próbowałem tej procedury z instrukcji. Zakładam również, że panowie z ASO także próbowali. Zgodzę się z nimi, że ten przełącznik jest zepsuty, bo przycisk nie ma wyczuwalnej tej drugiej pozycji. Nie zgadzam się "tylko" z tym, że to ja swoim użytkowaniem go zepsułem. Z natury jestem bardzo delikatny. :D

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Awaria podnośnika szyb

Post autor: sailor 88 »

BlackAteca pisze:
12 sie 2018, 11:02
Dzięki, ale oczywiście próbowałem tej procedury z instrukcji. Zakładam również, że panowie z ASO także próbowali. Zgodzę się z nimi, że ten przełącznik jest zepsuty, bo przycisk nie ma wyczuwalnej tej drugiej pozycji. Nie zgadzam się "tylko" z tym, że to ja swoim użytkowaniem go zepsułem. Z natury jestem bardzo delikatny. :D
Piszesz nieprecyzyjnie! Najpierw o usterce mechanizmu wewnętrznego, a teraz o zepsutym wyłączniku! To całkiem inna bajka. I pomimo prawdopodobnego braku Twojego udziału w usterce serwis odmówi naprawy, bo trudno to udowodnić w jakąkolwiek stronę. Spróbuj co najwyżej w innym serwisie, jak proponuje root, może inaczej spojrzą na sprawę. Skarga raczej bez sensu.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

BlackAteca
Posty: 8
Rejestracja: 11 sie 2018, 19:39
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Awaria podnośnika szyb

Post autor: BlackAteca »

Faktycznie, na początku zabrakło informacji, że chodzi o przełącznik. Nawet miałem wyedytować posta, ale zdążyliście już odpowiedzieć...
Także, pisząc o usterce mechanicznej miałem na myśli przełącznik - facet po wymontowaniu pokazywał mi, że coś tam się od wewnętrznej strony rusza, a nie powinno. I chyba przez ten brak stabilności przycisk nie wskakuje na drugą pozycję. Wszystko to trochę mętne i trąci dla mnie dziadostwem i tandetą (po 2 miesiącach użytkowania).
Co do precyzji wypowiedzi: przepraszam, pardon. Kajam się i obiecuję poprawę.

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Awaria podnośnika szyb

Post autor: dario37 »

BlackAteca pisze:
12 sie 2018, 18:43
Faktycznie, na początku zabrakło informacji, że chodzi o przełącznik. Nawet miałem wyedytować posta, ale zdążyliście już odpowiedzieć...
Także, pisząc o usterce mechanicznej miałem na myśli przełącznik - facet po wymontowaniu pokazywał mi, że coś tam się od wewnętrznej strony rusza, a nie powinno. I chyba przez ten brak stabilności przycisk nie wskakuje na drugą pozycję. Wszystko to trochę mętne i trąci dla mnie dziadostwem i tandetą (po 2 miesiącach użytkowania).
Co do precyzji wypowiedzi: przepraszam, pardon. Kajam się i obiecuję poprawę.
Jestem nieco zdziwiony,że Dealer odmówił Ci naprawy gwarancyjnej.U mnie po roku uzytkowania został wymieniony kompletny uchwyt do zamykania drzwi od strony kierowcy.Po prostu skrzypił pod moja dłonią.Co prawda czekałem miesiąc(jechał z Hiszpanii),ale wymienili bez problemu. ;)
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Awaria podnośnika szyb

Post autor: tictac1986 »


BlackAteca pisze:
12 sie 2018, 18:43
U mnie po roku uzytkowania został wymieniony kompletny uchwyt do zamykania drzwi od strony kierowcy.Po prostu skrzypił pod moja dłonią.Co prawda czekałem miesiąc(jechał z Hiszpanii),ale wymienili bez problemu. ;)
Jutro jadę na pierwszy przegląd serwisowy i też będę to zgłaszał. Ciekawe jak w Łodzi się do tego odniosą.


Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

BlackAteca
Posty: 8
Rejestracja: 11 sie 2018, 19:39
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Awaria podnośnika szyb

Post autor: BlackAteca »

Jeżeli to kogoś interesuje to sprawa się zakończyła w sposób następujący:
- inne ASO stwierdziły że mają związane ręce poprzez "właściwy" wpis pierwszego warsztatu w systemie Seata
- złożyłem reklamację w centrali Seata
- centrala podtrzymała stanowisko ASO, ale w ramach tzw. gestu handlowego zafundowali mi tę naprawę.
W sumie dostałem co chciałem, ale niesmak pozostał. Tyle.

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Awaria podnośnika szyb

Post autor: Janisz »

Przy tej sytuacji nasuwa mi się taka myśl. Tak w skrócie, mam rower z elementami carbonu i tam przy śrubkach itp itd podane są wartości w Nm z jaką siłą można dokręcić śruby.........

Widzę, że SEAT idzie w kierunku gdzie na pokrętłach...przełącznikach będziemy mieli wyryte małe cyferki z informacją z jaką siłą można kręcić albo używać pstryczków. Patologia :?
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

ODPOWIEDZ