Leasing

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Leasing

Post autor: Luk4as »

Panowie i Panie ... jak to było u Was. Jaka jest kolejność przy podpisywaniu umowy Leasingowej i "odbiorze" auta ?

Do mnie sprzedawca mówi, że powinienem podpisać umowę leasingową, wpłacić pierwszą wpłatę, salon zarejestruje samochód a później przyjeżdźam na odbiór samochodu.

No dobra, a co jeśli podczas odbioru okaże się jest coś nie tak ? Co z podpisaną umową ? Co z wpłaconą pierwszą wpłatą ?

I kolejne pytanie. W samochodzie mam hak. Poinformowałem sprzedawcę , żeby nie za pomnieli wbić haka przy rejestracji po czym sprzedawca powiedział, że haka w miekki dowód się nie wbija, że dopiero wbija się go w twardy dowód i trzeba zrobić badania na hak za 35 zł.

I teraz pytanie, 35 zł to nie problem, ale żeby później nie okazało się, że jak doniosę zaświadczenie ze stacji diagnostycznej odnośnie haka to, żeby nie było, że leasing naliczy mi kasę za dobicie haka bo to jest jakaś tam zmiana w dokumentach która jest dodatkowo pewnie płatna.

Hak zamontowany fabrycznie w samochodzie.

Dziękuję za odpowiedź.



Sponsor

Re: Leasing

Sponsor


Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Leasing

Post autor: l3niwi3c »

Jak rozmawiałem z babką od leasingu i pytałem co się stanie jak podpiszemy leasing, a samochód spadnie im z lawety przy rozładunku, albo okaże się że coś nie tak jest z autem i nie podpiszę odbioru. Odpowiedź była, że umowa nie wchodzi w życie wtedy, więc pewnie i wpłatę własną zwracają.
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Leasing

Post autor: root »

Ale zazwyczaj będą chcieli od Ciebie jakąś „opłatę administracyjną” w przypadku zerwania umowy. Natomiast nie wiem co będzie jak już samochód jest zarejestrowany…
Ale co stoi na przeszkodzie, żeby podjechać do salonu i obejrzeć samochód przed rejestracją? Większość rzeczy sprawdzisz, a te, których Ci się nie uda i tak pewnie nie zdecydują o rezygnacji z odbioru.

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Leasing

Post autor: Luk4as »

dzwoniłem do VW i trudni byłoby rozwiązać wcześniej podpisaną umowę i odkręcić już zarejestrowany samochód.

Dlatego obejrzę wcześniej, a później podpiszę umowę i wyrażę zgodę na rejestrację.

Z hakiem dowiedziałem się, że jak do momentu wydania twardego dowodu doniosę zaświadczenie o haku to nie ma żadnych opłat, jak będę miał dowód twardy i będę chciał wpisać hak to tylko 299 zł i to chyba netto ;)

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Leasing

Post autor: dario37 »

l3niwi3c pisze:
23 kwie 2018, 8:14
Jak rozmawiałem z babką od leasingu i pytałem co się stanie jak podpiszemy leasing, a samochód spadnie im z lawety przy rozładunku, albo okaże się że coś nie tak jest z autem i nie podpiszę odbioru. Odpowiedź była, że umowa nie wchodzi w życie wtedy, więc pewnie i wpłatę własną zwracają.
Przecież to logiczne,że nawet jak auto będzie zarejestrowane i coś się poważnego wydarzy to takiego samochodu Ci nie wydadzą.Zresztą to nie jest bazar czy targowisko,tylko autoryzowany Sprzedawca,więc myślę że wszysko będzie ok. :) :)
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Leasing

Post autor: Luk4as »

Różnie to bywa w naszymi dilerami. Można o tym poczytać na forum

Id3
Posty: 29
Rejestracja: 30 kwie 2018, 14:48
Lokalizacja: Mysłowice
Samochód: SEAT ATECA FR 2.0 TSI WHITE COLT CZT
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Leasing

Post autor: Id3 »

Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak działa GAP w połączeniu z Leasingiem. Z tego co się orientowałem to w przypadku braku GAPu ubezpieczenie w razie np. kradzieży chroni tylko właściciela pojazdu czyli w tym wypadku grupę VW i ewentualna pieniądze idą do VW (jeśli złe to rozumiem to proszę o sprostowanie).

Natomiast jak to jest w przypadku posiadania GAPu ? Czy to tez dalej chroni bardziej ich niż mnie ?

Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Leasing

Post autor: l3niwi3c »

Dałeś za auto 150 tys. Jeździsz nim 2 lata i je rozbijasz. Po dwóch latach z AC otrzymujesz 80 tys, ale według Leasingu spłaciłeś dopiero 50 tys i auto jest warte 100 tys. Tutaj wchodzi gap, którego są 2 rodzaje.
- fakturowy - dostajesz z GAP 70 tys. - 20 oddajesz do Leasingodawcy - 50 jest dla Ciebie
- operacyjny (nie pamiętam nazwy) dostajesz 30% * AC - dostajesz 24 tys. - 20 na leasing - 4 dla Ciebie
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

Id3
Posty: 29
Rejestracja: 30 kwie 2018, 14:48
Lokalizacja: Mysłowice
Samochód: SEAT ATECA FR 2.0 TSI WHITE COLT CZT
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Leasing

Post autor: Id3 »

l3niwi3c pisze:Dałeś za auto 150 tys. Jeździsz nim 2 lata i je rozbijasz. Po dwóch latach z AC otrzymujesz 80 tys, ale według Leasingu spłaciłeś dopiero 50 tys i auto jest warte 100 tys. Tutaj wchodzi gap, którego są 2 rodzaje.
- fakturowy - dostajesz z GAP 70 tys. - 20 oddajesz do Leasingodawcy - 50 jest dla Ciebie
- operacyjny (nie pamiętam nazwy) dostajesz 30% * AC - dostajesz 24 tys. - 20 na leasing - 4 dla Ciebie
Dzięki za odpowiedź ObrazekObrazek

A co do AC to idzie do leasingodawcy czy do mnie ? Bo mimo, że auto jest rozbite trzeba je w całości przecież spłacić

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Leasing

Post autor: l3niwi3c »

Tego nie wiem, czy kasa z AC z automatu leci do leasingodawcy, czy najpierw na Twoje konto, a Ty spłacasz całość. Sądzę, że do leasingodawcy bo to jego auto i AC jest na niego - ty jesteś tylko użytkownikiem. (ale to moje domysły)
Wydaje się to mało istotne, czy zwrócisz im różnicę czy całość.
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

ODPOWIEDZ