Czas oczekiwania na Atekę

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Amadeusz
Posty: 188
Rejestracja: 04 sie 2018, 10:59
Samochód: Ateca 1.5TSI Style
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Amadeusz »

Najbliższego. Z tego co się zorientowałem to raczej nie ma to znaczenia, oni nie mają na te terminy wpływu przynajmniej w przypadku pojedynczych sztuk. Wrzucają zamówienie do systemu i czekaja tygodniami bezczynnie na informację zwrotną.



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Sponsor


Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Luk4as »

Nie do konca tak jest. Bo oni maja zamowienia w trakcie na stock i jak klienylt zamawia to zmieniaja zam na stock i idzie dla Ciebie. Stad z 7 miesiecy moze sie zerobic 2. U mnie niby z 3 zrobilo sie 5 ale to przez konfiguracje

Awatar użytkownika
chris
Posty: 410
Rejestracja: 21 kwie 2018, 20:14
Samochód: Cupra Ateca 2.0TSI 300KM
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 67 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: chris »

Amadeusz pisze:
04 sie 2018, 11:14
Witam wszystkich klubowiczów.
Zamówiłem model 1.5 TSI (1.4 mi już nie pozwolili)
Witaj ;)
Dobrze zrobiłeś Kolego wybierając 1.5 TSI :)
Ten silnik jest nowocześniejszy technologicznie a jak będzie z usterkowością to dopiero czas pokaże ;)
Zasadnicze zmiany silnika 1.5 TSI w stosunku do 1.4 TSI to nowa turbosprężarka o zmiennej geometrii łopatek. Nigdy wcześniej nie było takiej technologii w rodzinie TSI.
Co ta oznacza dla przeciętnego „Kowalskiego”?
Dzięki niej silnik powinien bardziej spontanicznie reagować na dodawanie gazu – szczególnie przy niskich obrotach.
Nowy jest też układ wtryskowy – jego maksymalne ciśnienie wynosi obecnie 350 bar.
Nie od dziś wiadomo, że chłodniejsze powietrze, docierające do silnika, jest lepsze niż ciepłe. Aby to zapewnić, przeprojektowano układ chłodzenia. Intercooler znajduje się teraz za turbosprężarką, dzięki czemu lepiej radzi sobie ze swoim zadaniem
https://www.autocentrum.pl/publikacje/t ... a-1-4-tsi/

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Luk4as »

Nowoczesnosc technologiczna w silnikach zawsze komojarzyla mi sie z wyzsza awaryjnoscia i duzymi kosztami ewentualnej naprawy. Jak bedzie tym razem ? Czas pokaze. Zebym teraz mial kupowac np. Leona to zdecydowanie wybralbym pewne 1.8 niz technologicznie nowoczesne 1.8

Amadeusz
Posty: 188
Rejestracja: 04 sie 2018, 10:59
Samochód: Ateca 1.5TSI Style
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Amadeusz »

Trochę kota w worku kupiłem z tym silnikiem 1.5 bo nawet materiałów marketingowych nie mieli jakie to ma osiągi, spalanie itp. Info na zasadzie 1.4 się skonczyło wchodzi 1.5. Wiecie coś o tym, żeby oficjalna broszkurka Ateci ztym silnikiem wyszła?

Awatar użytkownika
chris
Posty: 410
Rejestracja: 21 kwie 2018, 20:14
Samochód: Cupra Ateca 2.0TSI 300KM
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 67 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: chris »

W przypadku Skody Karoq 1.5 TSI 150KM spalanie i osiągi są podobne jak w Seacie Ateca 1.4 TSI 150KM także nie Masz się czym przejmować ;)




Awatar użytkownika
chris
Posty: 410
Rejestracja: 21 kwie 2018, 20:14
Samochód: Cupra Ateca 2.0TSI 300KM
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 67 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: chris »

Proponuję założyć osobny wątek dla silnika 1.5 TSI 150KM bo robi się trochę nie na temat ;)

Tepek
Posty: 92
Rejestracja: 11 cze 2018, 13:56
Samochód: Civic
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Tepek »

Dostałem informacje, że wszystkie samochody zamówione do 5 czerwca i których ważność oferty nie jest późniejsza niż 19 czerwca będą objęte gwarancją ceny jeśli chodzi o zmiany, hmm w sumie dobrze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

arbal
Posty: 48
Rejestracja: 22 sie 2018, 12:16
Lokalizacja: Toruń
Samochód: Ateca 1.5 TSI Style
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: arbal »

Witam,
zastanawiam się ile w tym prawdy co pisze powyżej Luk4s i mam nadzieję, że dużo :)

Moja sytuacja wygląda następująco:
Zamówiłem w salonie Seat 20 października Atece już z silnikiem 1.5 TSI wersja Style (+pakiet comorft, fulllink, alarm SAFE) Full LED (podobno Full LED już nie jest standardem i jest jakaś oddzielna wersja...).

Zależało mi na czasie, kombinowali i poinformowali, że mają zamówione samochody na Stock do Salonu. Jeden z nich jest zaplanowany na 37 tydzień (10-16.09). Udało się zmienić konfigurację. Wszystko super. Podjęliśmy pewne ryzyko z terminem produkcji/odbioru.
Niestety Salon Seat nie jest w stanie mi powiedzieć w 100% kiedy ten samochód będzie wyprodukowany. Ten 37 tydzień może się zmienić np. na grudzień. I najlepsze to, że dopiero 10.09 czyli na początku 37 tygodnia będą coś wiedzieć konkretnie...

Mam jeszcze aktualnie 2 samochody, które muszę sprzedać. Kończy sie im ubezpieczenie i teraz nie wiem co robić...

Zastanawiam się na ile mówili prawdę z tym samochodem do produkcji w kolejce, a na ile mnie po prostu nabili w butelkę...
Jakie są Wasze doświadczenia w podobnych sytuacjach?

Tepek
Posty: 92
Rejestracja: 11 cze 2018, 13:56
Samochód: Civic
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Tepek »

Nie żebym chciał dacie ale brat zamówił i ma więcej informacji na bieżąco dotyczące zamówienia niż ja jeśli chodzi o Seata, teoretycznie na zamówienie jest wrzesień no ale spodziewam się i tak kolejnych miesięcy. Oby nie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ODPOWIEDZ