2.0 TSI AWD czy 1.5 TSI FWD

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
dario37
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI DSG7Xcellence Black Magic
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: 2.0 TSI AWD czy 1.5 TSI FWD

Post autor: dario37 »

thecichy pisze:
20 lut 2020, 10:34
Każdy wybór może być dobry, jeśli z góry podyktowany jest konkretnymi (szczególnie twardszymi) uwarunkowaniami. To, że jedni współczują innym a inni zazdroszczą jednym to jest normalny ludzki odruch - ja też szczerze ale pozytywnie zazdroszczę tym, co mają chociażby V6 pod maską a już tym, co V8 to w ogóle! :D i wiem, że oni mnie współczują, że słucham "tylko" masowej rzędówki - też z przeogromną radością przesiadłbym się do Levante Trofeo ;) (no nie ma hipokryzji). Niestety większość z nas ogranicza jakiś budżet/rozsądek/rodzina etc. - życie to sztuka kompromisu i czasami ważniejsze jest to, czy z tego kompromisu jesteśmy najbardziej zadowoleni. Reasumując - faktycznie, za (jak to teraz mówi młodzież) "maksymalne hajsy" 120K 1.5 to najlepszy wybór, bo po prostu nie ma innego. Ale jak już ze spokojem dźwigniemy do 140K raczej nie ma się nad czym zastanawiać (no, chyba, że ktoś woli diesla - uszanować). ✌😎
Za marzenia nikt nie karze...

Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 Black Magic Xcellence.

Sponsor

Sponsor

Rafiner
Samochód: Póki co Fabia 2
Podziękował: 0

Post autor: Rafiner »

Ja nie mam potrzeby wyprzedzać na codzień, a jak jest potrzeba to nie ma gdzie. 90 % to jazda miejsko-podmiejska, głownie w terenie zabudowanym. Ja bym potencjał 2.0 czy wspomnianego Xceeda zmarnował.
A przy DSG 1.5 robi się subiektywnie szatan, szybko zbija biegi niżej i ciągnie w górę.
A to, że trochę wyje, to nie zmienia faktu że robi to szybko. W razie potrzeby wyprzedzimy bez większych problemów.
2.0 jest dodatkowo warte wzięcia ze względu na 4x4 i mokrą skrzynie. Jakby zimy były takie jak kilka lat temu, to bym chętnie wziął 2.0, bez względu na cenę. Ale teraz jesień w wiosnę się zmienia. :-(
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Awatar użytkownika
hetman72
Samochód: Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

Post autor: hetman72 »

Mam 2.0 + 4x4 i kilka razy mi to dupę uratowało, gdy okazało się że zakręt śliski i tył ucieka. Po interwencji tyłu pojechałem dalej.
A bez czteronapędu pewnie co najmniej bym otarł karoserię lub rów zaliczył. I nawet nie miałem jakieś prędkości.
Ale fakt, że więcej mam jazdy pozamiejskiej ułatwiał zdecydowanie zakup 2.0 TSI.
Jeździłem Karoqiem z 1.5 i DSG, nie było to nic strasznego, ale silnik jak dla mnie do miasta lub podmiejskich jazd.
Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

Awatar użytkownika
Frodo
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI R.I.P.!
Podziękował: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Post autor: Frodo »

hetman72 pisze:
24 lut 2020, 7:11
okazało się że zakręt śliski i tył ucieka. Po interwencji tyłu pojechałem dalej.
By tył nie uciekał to akurat nie chcesz go napędzać... Dlatego w RWD właśnie ucieka tył - nie raz miałem z tym frajdę... ;)
Tu 4x4 nic nie pomoże.
Różnica może być w oponach i/lub zawieszeniu i/lub pomoc ESP (też są różne).
Ateca 2.0 TSI FR, red, DCC R.I.P.! :cry: -> Tig 230 DCC white; myślę o Atece, najlepiej red Cupra! ;)

Awatar użytkownika
hetman72

Akurat było bardzo ślizgo na tym zakręcie (wyglądało, jakby coś się komuś wylało).
Zresztą, ostatnio koło pracy zrobili mi nowy asfalt i zdziwiłem się, jaki on przez kilka dni był ślizgi, przy wyjeździe całkiem potrafiło samochód zarzucić, ale koniki robiły robotę.

Rafiner

4x4 dobra rzecz, ale droga w zakupie.

Awatar użytkownika
hetman72

Rafiner pisze:
24 lut 2020, 18:38
4x4 dobra rzecz, ale droga w zakupie.
Teoretycznie tanio nie było ale ... dużo taniej niż w Skodzie lub gdzie indziej.

Rafiner

Szkoda, ze 2.0 nie jest oferowane z FWD. Byłoby tylko 5 tys zł dopłaty. Fakt, że przy ruszaniu możnaby tracić przyczepność i trzeba uważać, ale za to w trasie różnica by była przy nieznscznie większym spalaniu jak 1.5.

Jeżdże czasem Passatem 2.0 Tdi 190km, 400 Nm z FWD i nie ma tak źle, kwestia wprawy przy ruszaniu. Za to w trasie szatan.

Ale to tylko marzenia. Taki config ograniczyłby sprzedaż 1.5. No i DSG byłoby DQ380.

ODPOWIEDZ