Używana Cupra, czy nowa Ateca ?

Dyskusje na temat Cupry Ateca I generacji (2018-)
Teo
Samochód: Ateca, 1,5 TSI FR, manual

Post autor: Teo » 25 mar 2020, 20:08

Chwilowo, przez niepewność gospodarki to temat teoretyczny, ale miałem takie pytanie jeszcze kilka tygodni temu... Cupra jak wiadomo jest już na rynku 2 lata, więc można dostać egzemplarze używane, a za chwilę będą i poleasingowe. Jeśli ktoś ma te ~140 tys zł (ceny na ten moment), to jak wam się wydaje - lepiej wydać je na używaną Cuprę, czy raczej na zwykła Atece 2.0 TSI ?
Proszę o opinie i uzasadnienie :)

Sponsor

Sponsor

Awatar użytkownika
hetman72
Samochód: Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

Re: Używana Cupra, czy nowa Ateca ?

Post autor: hetman72 » 28 mar 2020, 15:16

Za dużo tu zmiennych, żeby w wróżkę się bawić.
Jeśli chciałbyś Cuprę, to może jednak coś innego Ci przypasuje (inny samochód), to jednak jest specyficzny samochód i nie dla każdego.
Niby to lepsza Ateca ale jednak chyba nie do końca.
Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

Awatar użytkownika
Frodo
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI R.I.P.?

Post autor: Frodo » 31 mar 2020, 11:31

Zależy od rozmiaru... kryzysu wieku średniego, ewentualnie czegoś innego – wtedy korelacja może być ujemna. ;)
Zawsze są dostępne pod różnymi względami lepsze, ale starsze auta: Audi, BMW, Cupra, Jaguar, Mercedes... – co kto lubi, różny jest apetyt na ryzyko.
Ateca 2.0 TSI FR, red, DCC, Comfort Asst.+, 360, preinstalacja haka i dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą: stacyjka R.I.P.! :cry:

Awatar użytkownika
michal 76
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat

Post autor: michal 76 » 31 mar 2020, 17:58

Pamiętaj że 2 letnia używka pomijając demo może być od Niemca który płakał jak sprzedawał ale ze śmiechu że ktoś to kupił. Tak poważnie stan samochodu - nieznany nowy to nowy

Awatar użytkownika
Frodo

Post autor: Frodo » 31 mar 2020, 18:34

Demo też pewnie od 1. km często gaz do dechy, zwłaszcza Cupra, dbają wylko o wygląd...
Ateca 2.0 TSI FR, red, DCC, Comfort Asst.+, 360, preinstalacja haka i dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą: stacyjka R.I.P.! :cry:

Awatar użytkownika
paprotek
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI

Post autor: paprotek » wczoraj, 17:02

Nie do końca się z tym zgadzam. Są różne podejścia. Jak jeździłem CUPRĄ demówką, to nie pozwolili mi jej katować dopóki się nie rozgrzał silnik. Wypożyczyć na weekend też mi nie chcieli CUPRY, każdy inny, ale nie CUPRA. Także, wszystko zależy od firmy i ludzi.

Kuchar
Samochód: ATECA FR 2.0TDI

Post autor: Kuchar » wczoraj, 22:03

paprotek pisze:
wczoraj, 17:02
Nie do końca się z tym zgadzam. Są różne podejścia. Jak jeździłem CUPRĄ demówką, to nie pozwolili mi jej katować dopóki się nie rozgrzał silnik. Wypożyczyć na weekend też mi nie chcieli CUPRY, każdy inny, ale nie CUPRA. Także, wszystko zależy od firmy i ludzi.
Testując nowego i30n miałem to samo, nie pozwalają "nie szanować" i to się ceni ;)
Frodo na otomoto masz fajną cupre demówkę z tego co pamiętam w okolicy 170tys, myślę, że oferta godna uwagi ;)

Awatar użytkownika
paprotek
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI

Post autor: paprotek » dzisiaj, 8:44

Kuchar pisze:
wczoraj, 22:03
Testując nowego i30n miałem to samo, nie pozwalają "nie szanować" i to się ceni ;)
Ja szanuje takich ludzi. Za to nie cierpię podejścia "nie moje, to mam to w d***"! :evil:

Awatar użytkownika
Frodo

Post autor: Frodo » dzisiaj, 10:36

Kuchar pisze:
Frodo na otomoto masz fajną cupre demówkę z tego co pamiętam w okolicy 170tys, myślę, że oferta godna uwagi ;)
Dzięki! Fajna!!! :D
Do jednego ucha szepcze mi diabełek: konie się przydadzą! I ma rację.
Do drugiego aniołek mówi: kilkadziesiąt tys. za okazjonalny trochę większy fun to za dużo! I też ma rację.
Muszę jeszcze przemyśleć na ile demo jest bezpiecznym zakupem, bo po prostu auto z małym przebiegiem - mniej km na których mogło być roztrzaskane, ale wielu kierowców i jakiś % demo zapewne jest po przejściach.
Ja jeszcze nawet nie mam rozliczonej szkody. Może Teo skorzysta... ;)

Kuchar
Samochód: ATECA FR 2.0TDI

Post autor: Kuchar » dzisiaj, 12:20

Frodo pisze:
dzisiaj, 10:36
Kuchar pisze:
Dzięki! Fajna!!! :D
Do jednego ucha szepcze mi diabełek: konie się przydadzą! I ma rację.
Do drugiego aniołek mówi: kilkadziesiąt tys. za okazjonalny trochę większy fun to za dużo! I też ma rację.
Muszę jeszcze przemyśleć na ile demo jest bezpiecznym zakupem, bo po prostu auto z małym przebiegiem - mniej km na których mogło być roztrzaskane, ale wielu kierowców i jakiś % demo zapewne jest po przejściach.
Ja jeszcze nawet nie mam rozliczonej szkody. Może Teo skorzysta... ;)
Prędko to auto na pewno nie zejdzie więc masz czas. ;)
Zawsze jest ten problem między sercem a rozumem i trudno tutaj o rozsądny balans, ale z drugiej strony - kiedy jak nie dziś? :D
Jestem zdania, że życie mamy jedno, każde inaczej ograniczone czasowo więc jeżeli tylko budżet jest w stanie to udźwignąć to może nie koniecznie się to opłaca, ale na pewno warto ;)

Odpowiedz