Opony zimowe - oceny/opinie

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
thecichy
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI

Re: Opony zimowe - oceny/opinie

Post autor: thecichy » 08 paź 2019, 19:49

Zdecydowałem, że zostaję przy tych oponkach, zobaczymy jak będą się sprawdzać.
Podzwoniłem jeszcze troszkę żeby się rozeznać (w pewnym momencie była to już czysta i zaskakująca dość ciekawość).

Producent opon: "...w zasadzie nie ma żadnych przeciwskazań, każdy sprawny system pomiaru ciśnienia się liczy..."

Pierwszy serwis Seata: "...tak, do niektórych rozmiarów kół zakładamy do nowych samochodów opony run flat..."

Drugi serwi Seata: "...przyjeżdżają klienci wolą założyć opony run flat w autoryzowanym serwisie, bo nie każdy serwis ma do tego odpowiednie narzędzia..."

Trzeci serwis Seata: "...czujnik pomiaru ciśnienia zamontowany w ABSie działa tak samo jak czujnik TPMS, do Alhambry już od jakiegoś czasu zakładamy od nowości opony run flat..."

Pierwszy dobry serwis oponiarski: "...to nawet ma Pan lepiej, bo czujniki TPMS się zawieszają, padają baterie, ludzie tego nie wymieniają a czujniki w ABSie są bardziej czułe..."

Drugi dobry serwis oponiarski: "...gwarantuję Panu, że od razu się Pan zorientuje, że coś jest nie tak jak spadnie ciśnienie w którymś kole, wie Pan ile osób przyjechało do mnie z uszkodzonymi oponami run flat, rozbieramy a tu czujnik niesprawny..."

Grupa VW: "...homologacja nie ma związku z typem opony, czy jest wzmacniana czy samouszczelniająca, do homologacji liczy się rozmiar oraz indeks prędkości oraz nośności określony przez producenta, to czy wybierze sobie Pan taką czy inną oponę to Pana indywidualna decyzja..."

Sponsor

Sponsor

Grze_chu
Samochód: Ateca

Post autor: Grze_chu » 08 paź 2019, 20:38

Konkretne odpowiedzi :).
¦ Ateca Xcellence ¦ 1.6 TDI DSG ¦ Nevada White ¦

dario37
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI DSG7Xcellence Black Magic

Post autor: dario37 » 09 paź 2019, 13:40

:D
thecichy pisze:
08 paź 2019, 19:12
dario37 pisze:
08 paź 2019, 14:41
thecichy pisze:
04 paź 2019, 20:09
Cóż, temat faktycznie wygląda "kolorowo"... a z braku wystarczającej ilości czasu nie gnębiłem go tak mocno aby zderzyć kulki alternatywnego pomiaru ciśnienia opon w Atece z Driveguard a'la RFT. Troszkę dzisiaj podrążyłem jeszcze temat i z jednej strony faktycznie zalecają do samochodów z TPMS, z drugiej zaś:
a) Driveguard w zimowych Blizzakach to nie taki typowy twardy Run on flat, boczki są z bardziej miękkiego materiału,
b) zadzwoniłem dzisiaj do serwisu Seata popytać o ich doświaczenia i co najmniej nie mają żadnych przeciwskazań, zdarzyło im się nawet pare razy zakładać run flaty do Ateki, wg nich TPMS to tylko dodatkowy czynnik mający poinformować o problemie
c) nieodłączną cechą (przestawianą jako wada) run flatów są przypadkowe będne odczyty TPMS
d) przy 17-tkach znacznie łatwiej zauważyć, odczuć, usłyszeć "nierówną" jazdę/trakcję - oponki dzisiaj przyszły, zbadałem je sobie organoleptycznie i są minimalnie twardsze na bokach ale da się je troszkę uginać poprzez mocniejsze ściśniecie dłońmi.
Mam jeszcze troszkę czasu aby je zamienić na nieDriveguardy ale biorąc pod uwagę powyższe i fakt, że w razie wystąpienia jakiegoś uszkodzenia opony podczas jazdy jest mniejsze prawdopodobieństwo na problemy z opanowaniem samochodu, co w stosunku do zwykłej opony jednak zwiększa bezpieczeństwo to mimo wszystko jestem teraz trochę... Confused :)
(pomyślę jeszcze i poczytam przez weekend i w poniedziałek zdecyduję czy zamieniać)
Hmmmm...sorki ale nic z tego nie zrozumiałem.... :(
No cóż, nie wiem co Ci na to poradzić... :?
Jeśli możesz to nic...
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 Black Magic Xcellence.

Grze_chu

Post autor: Grze_chu » 08 lis 2019, 18:27

17", trochę brudne, czarne pasują do białego :)
Komfort jazdy wyczuwalnie lepszy niż na letnich 18.
Czy najnowsze opony Goodyear są ok, to czas pokaże. Zima przed nami.
Przejechałem już na nich 1k km i mam wrażenie że są znacznie cichsze niż letnie (fabryczne falken azenis). Spalanie bez zmian, mimo że letnie B a zimowe C.
Czekam na zimę aby w pełni ocenić opony premium, lepszy nie da się kupić, jedynie porównywalne innych marek. Wybralem nowość Goodyear bootrzymały pierwsze miejsce w dwóch testach i były tańsze od alpin 6 ( też nowość i mają 2 miejsce).

Foty :

Obrazek

Obrazek

Kuchar
Samochód: ATECA FR 2.0TDI

Post autor: Kuchar » 08 lis 2019, 21:03

Kolorystycznie fajnie, aczkolwiek wzór felgi jak dla mnie do Ateci "za stary"

patryk7133
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant

Post autor: patryk7133 » 08 lis 2019, 22:22

Tak opony letnie Falken nie są najcichsze moje zimówki też są cichsze od letnich fabrycznych Falkenów.

Grze_chu

Post autor: Grze_chu » 08 lis 2019, 23:06

Kuchar pisze:
08 lis 2019, 21:03
Kolorystycznie fajnie, aczkolwiek wzór felgi jak dla mnie do Ateci "za stary"
O gustach ciężko dyskutować. Dla mnie to klasyka i jak najbardziej pasuje. Ni cholery nie pasowalyby do marek koreańskich i japońskich :). Ateca to klasyczna linia z hiszpańskim temperamentem, dlatego ma klasyczne "obuwie". Na żywo i na czysto wygląda elegancko.
Zdjęcia są kiepskie i do tego brudny samochód :).

Awatar użytkownika
thecichy
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI

Post autor: thecichy » 09 lis 2019, 15:43

Zgadzam się :) Ateca to dość prosta, zgrabna i klasyczna (nie krzykliwa) linia stylistyczna zaakcentowana detalami przynależności do marki Seat. Dlatego też taka "klasyka" jeśli chodzi o felgę pasuje tu chyba najbardziej. Ale faktycznie gusta są różne i każdy, który jeżeli tylko cieszy właściciela jest dobry.

A oto moja wersja zimowego "obuwia" :)

Obrazek

Obrazek

xipil

Post autor: xipil » 10 lis 2019, 0:08

A tak na czarnych matach 17" dla rodium grey Obrazek

Kuchar
Samochód: ATECA FR 2.0TDI

Post autor: Kuchar » 10 lis 2019, 8:55

Mimo, że się trochę zlewa to moim zdaniem dużo ciekawszy wzór ;)

Odpowiedz