Jaki bagażnik na rowery.

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
michal 76
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat

Re: Jaki bagażnik na rowery.

Post autor: michal 76 » 18 maja 2020, 19:51

Amadeusz pisze:
18 maja 2020, 16:19
Zdecydowanie polecam hak. Wart każdej ceny. Ja jeżdżę z bagażnikiem Thule bez platformy na 3 rowery. Po złożeniu wrzucasz do bagażnika. Nie zajmuje to miejsca. Montaż trwa 3 min. Trzymać to można nawet w szafie. Ale nie do każdego roweru jest to dobre rozwiązanie, potrzebne dodatkowe adaptery dla damek i tzw. rowerów miejskich. Dach zostaje na box-a. Obsługa czegokolwiek na dachu w Atece do łatwych nie należy no chyba, że ktoś ma 2m. Ciekaw jestem jakie koledzy mają wrażenia akustyczne z rowerami na dachu przy 140? Dla mnie nawet z boxem poziom hałasu na autostradzie jest nieakceptowalny.
Też polecam takie rozwiązanie. mam Thule 926 może tani nie był, ale wart ceny. Nie siłuję się z załadowaniem roweru na dach, jest łatwo szybko i bez bólu. Dodatkowo pamiętaj rower na dachu do wyższy pojazd spróbuje wjechać np.: na parking w marketach

Sponsor

Sponsor

xoy
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI MY2020 Nevada White

Post autor: xoy » 18 maja 2020, 20:55

kriswarchol pisze:
08 maja 2020, 10:13
A jak to jest z hakiem - jego dodatkowy montaż to skomplikowana sprawa? Jakieś info kosztowe?
Hak zamówiłem do samochodu, który już jechał z fabryki do salonu. Dealer zamówił części (do wersji elektrycznie składanej), zamontował w jeden dzień, i w dniu odbioru samochodu wszystko było gotowe. Zapłaciłem za to extra ~3 tys. (w Katowicach, we Wrocławiu za to samo chcieli ponad 6 tys.).

Mam klapę bagażnika otwieraną "nogą" i po podłączeniu bagażnika rowerowego do wiązki (czy jak to się tam nazywa) system "easy-open" automatycznie się wyłącza. Blindspot i asystent wyjazdu zresztą też, więc po ściągnięciu bagażnika trzeba pamiętać o ponownym włączeniu tych asystentów.

Sam bagażnik (mam któryś z modeli Thule, jeszcze z poprzedniego samochodu) na hak zdecydowanie wygrywa. Koledzy/koleżanki z forum już zwrócili uwagę większą wygodę, mniejsze opory powietrza, mniejszy hałas, mniej problemów z montażem, rowery mogę założyć w garażu podziemnym, nie muszę w tym celu wyjeżdżać samochodem na zewnątrz - choć tutaj uwaga: nie wszędzie jest to możliwe ze względu na kąt natarcia przy wyjeździe/wjeździe na parking...

Poza tym, po MTB w błocie nie wyobrażam sobie założenia brudnego roweru na dach...

xipil
Samochód: Ateca

Post autor: xipil » 20 maja 2020, 14:02

Ja mam INTER PACK VIKING 3 Rowery i również nie narzekam, mieści się w bagażniku. Bez problemu i narzędzi sam go zakładam i zdejmuje.
Ostatnio jadąc do Świeradowia, po rozpakowaniu wrzuciłem go do bagażnika i jeździłem z nim tak aż do powrotu.

Awatar użytkownika
michal 76
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat

Post autor: michal 76 » 20 maja 2020, 15:31

Ja mam hak fabryczny, ale dokładany później. Na znanym portalu kupisz go za ok 700zł do tego moduł ( też jest do kupienia na tym portalu) wiązka kabli, boczek + przełącznik. koszt ok 3tys.

kriswarchol
Samochód: Seat Ateca '18 4x4 190KM TSI DSG Xcellence

Post autor: kriswarchol » 26 maja 2020, 11:33

xoy pisze:
18 maja 2020, 20:55
kriswarchol pisze:
08 maja 2020, 10:13
A jak to jest z hakiem - jego dodatkowy montaż to skomplikowana sprawa? Jakieś info kosztowe?
Hak zamówiłem do samochodu, który już jechał z fabryki do salonu. Dealer zamówił części (do wersji elektrycznie składanej), zamontował w jeden dzień, i w dniu odbioru samochodu wszystko było gotowe. Zapłaciłem za to extra ~3 tys. (w Katowicach, we Wrocławiu za to samo chcieli ponad 6 tys.).

Mam klapę bagażnika otwieraną "nogą" i po podłączeniu bagażnika rowerowego do wiązki (czy jak to się tam nazywa) system "easy-open" automatycznie się wyłącza. Blindspot i asystent wyjazdu zresztą też, więc po ściągnięciu bagażnika trzeba pamiętać o ponownym włączeniu tych asystentów.
OK, dziękuję Ci za tą informację.
Czy ten hak masz składany czy stały, w sensie - nie musisz z nim jeździć na codzień?

PS: Blindspot - to ten asystent martwego pola uwidoczniony w lusterkach?

root
Administrator
Samochód: Škoda Superb III Kombi 1.8 TSI

Post autor: root » 26 maja 2020, 13:34

kriswarchol pisze:
26 maja 2020, 11:33
PS: Blindspot - to ten asystent martwego pola uwidoczniony w lusterkach?
Tak.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Ateki? Daj mu znać o naszym forum! :)

xoy
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI MY2020 Nevada White

Post autor: xoy » 27 maja 2020, 13:46

kriswarchol pisze:
26 maja 2020, 11:33
Czy ten hak masz składany czy stały, w sensie - nie musisz z nim jeździć na codzień?
Hak zwalniany jest elektrycznie przyciskiem w bagażniku, i wysuwany/chowany pod tylny zderzak. Jest zamontowany na stałe w tym sensie, że nie odpinam go od samochodu, ale gdy jest złożony, to jest niewidoczny z zewnątrz.

Odpowiedz