Dmuchawa - ogrzewanie

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
artekk.it
Samochód: VW

Re: Dmuchawa - ogrzewanie

Post autor: artekk.it » 16 maja 2020, 19:33

No niestety, przy 22 nie jest też cieplo, dopiero 23-24 robi się wyczuwalnie cieplej. Mam wrażenie, że słabo dmucha z dolnych wylotów i dlatego ta kabina się dobrze nie ogrzewa. Poza tym w drugim aucie cally rok jeżdzę na 21 stopniach nic nie ruszam. Latem cieplo, zimą chłodzi.i

Sponsor

Sponsor

Kuchar
Samochód: ATECA FR 2.0TDI

Post autor: Kuchar » 16 maja 2020, 21:27

Czy inny samochód jest VAGiem?

artekk.it

Post autor: artekk.it » 17 maja 2020, 0:16

Tak, VW Golf

Kuchar
Samochód: ATECA FR 2.0TDI

Post autor: Kuchar » 17 maja 2020, 10:10

To dziwne, a który rok?
Generalnie "problem" znany w innych vagach- ja się przyzwyczaiłem ;)

artekk.it

Post autor: artekk.it » 17 maja 2020, 13:00

2018, bardzo dziwny objaw, zastanawiam się jeszcze, czy układ się nie zapowietrzył, ale wtedy by chyba w ogóle nie grzało ?
Szczerze powiem, że nie ja powinienem się zastanawiać, tylko serwis, ale niestety taki są nasze ASO. Ogólnie wyczytałem na innym forum, że tam ktoś ma również taki problem.

Awatar użytkownika
Frodo
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI R.I.P.!

Post autor: Frodo » 17 maja 2020, 14:23

Pamiętam, że w starszych VAG wchodziło się w tryb serwisowy poprzez wciśnięcie jakiejś kombinacji przycisków i można było zobaczyć temperatury z poszczególnych czujników itd. Pewnie tu też jest, ale musiałbyś poszukać jak w to wejść.
Poza tym rzuć okiem czy gdzieś coś nie jest przyczepione lub zasłonięte – np. z tego co pamiętam na samym panelu sterującym też był czujnik temperatury, a na pierwszy rzut oka wcale nie było to oczywiste. Ktoś mógł sobie przyczepić jakąś ozdobę w tym miejscu i mieć problem.
Ateca 2.0 TSI FR, red, DCC, Comfort Asst.+, 360, preinstalacja haka i dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą: stacyjka R.I.P.! :cry:

Awatar użytkownika
sailor 88
Samochód: Seat Ateca Style|1,6TDI |

Post autor: sailor 88 » 17 maja 2020, 16:06

Frodo pisze:
17 maja 2020, 14:23
Pamiętam, że w starszych VAG wchodziło się w tryb serwisowy poprzez wciśnięcie jakiejś kombinacji przycisków i można było zobaczyć temperatury z poszczególnych czujników itd. Pewnie tu też jest, ale musiałbyś poszukać jak w to wejść.
W nowszych też można wejść pod warunkiem, że funkcja jest aktywowana w sterowniku. U mnie nie była, ale włączyłem OBD11 i teraz można wchodzić.
Menu zielone, tzw. inżynierskie.

...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

artekk.it

Post autor: artekk.it » 20 maja 2020, 21:56

Wszystkie czujniki, włącznie z czujnikiem nasłonecznienia zostały sprawdzone i jest ok. Mało tego, jeździłem z termometrem i pokazuje zadaną temperaturę, ale chłodno się robi, ponieważ nie tylko ja to odczuwam. Szczególnie w okolicach nóg czuć jakieś zawirowania chłodnego powietrza. Dodam jeszcze, że gdy przy 21 stopniach przełączę nawiew z trybu AUTO np, na środkowe kratki, wtedy pojawia się od razu gorące powietrze i trzeba zmniejszać nawet do stopni 19.

Odpowiedz