Start/Stop aktywacja przed zatrzymaniem

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Awatar użytkownika
Frodo
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI

Re: Start/Stop aktywacja przed zatrzymaniem

Post autor: Frodo » 08 maja 2019, 19:35

Rozumiem, że może nie działać wspomaganie - to nie koniec świata, choć oczywiście "powinno" działać bo jest elektryczne.
Natomiast słowo "blokuje" ma inne znaczenie. Jeśli ktoś ma taki problem, to powinien jechać do serwisu - najlepiej lawetą!
Ateca 2.0 TSI FR, red, DCC, Comfort Asst.+, 360, preinstalacja haka i dodatkowe zabezpiedzenie przed kradzieżą: stacyjka 8-)

Sponsor

Sponsor

Grze_chu
Samochód: Ateca

Post autor: Grze_chu » 08 maja 2019, 19:57

Nic się nie blokuje, a dodatkowo nawet lekkie (o milimetr) skręcenie kierownicy odpala silnik.
Mnie wkurza to, że jak się wyłączy, a ja docisne pedal hamulca w celu całkowitego zatrzymania to silnik ponownie odpala... a ja się dopiero zatrzymuje. Taka zabawa w kotka i myszkę.
¦ Ateca Xcellence ¦ 1.6 TDI DSG ¦ Nevada White ¦

Awatar użytkownika
Frodo
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI

Post autor: Frodo » 08 maja 2019, 20:31

S/S jest ewidentnie niedopracowany i ja wierzę "starej szkole", że największe zużycia silnika następuje podczas rozruchu - ma to sens! Dlatego od razu to wyłączam. Włączam na chwilę jeśli widzę, że będę dłużej stał np. w korku lub przed przejazdem kolejowym. Jeśli ktoś planuje tylko leasing np. na 2 lata, to może się nie przejmuje co będzie dalej.
Ateca 2.0 TSI FR, red, DCC, Comfort Asst.+, 360, preinstalacja haka i dodatkowe zabezpiedzenie przed kradzieżą: stacyjka 8-)

Felix
Samochód: Seat Leon FR

Post autor: Felix » 08 maja 2019, 21:56

U mnie (MY2019) wspomaganie działa, jeśli S&S zgasi silnik.
Natomiast używam dokładnie tak jak Frodo. Pierwszy ruch oo odpaleniu silnika to deaktywacja systemu, a potem włączam go ręcznie, jak widzę że będę gdzieś dłużej stał.

JAckson
Samochód: Seat Ateca 2,0TSI

Post autor: JAckson » 05 cze 2019, 12:44

Po 1300km używania auta stwierdzam, że chciałbym mieć przycisk start/stop na kierownicy. Używam tego w trybie normalnie wyłączony i ja decyduję kiedy system chcę ponownie włączyć (np. na dłuższych swiatłach). Taki wniosek składam ;)

Odpowiedz