Pęknięta Tylna Lampa

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Tomektr
Samochód: Seat Leon FR

Pęknięta Tylna Lampa

Post autor: Tomektr » 09 maja 2019, 17:28

Witam.
Postanowiłem założyć temat również na Waszym forum ponieważ Leon jaki i Ateca są wręcz bliźniacze pod względem konstrukcyjnym. Mój problem to pęknięcia na zgrzewach w tylnych lampach i kierunkowskazach w lusterkach. ASO odrzuciło reklamację twierdząc że jest to dopuszczalne :o

Link do tematu na forum Leona (mój przypadek to post z 3 maja 2019) https://leonclub.pl/forum/viewtopic.php ... 2&start=50

Jeśli Administrator uważa że nie powinienem umieszczać tego tutaj to można usunąć temat.

Sponsor

Pęknięta Tylna Lampa

Sponsor

Awatar użytkownika
sailor 88
Samochód: Seat Ateca Style|1,6TDI |

Re: Pęknięta Tylna Lampa

Post autor: sailor 88 » 13 maja 2019, 13:43

Tomektr pisze:
09 maja 2019, 17:28
Witam.
Postanowiłem założyć temat również na Waszym forum ponieważ Leon jaki i Ateca są wręcz bliźniacze pod względem konstrukcyjnym. Mój problem to pęknięcia na zgrzewach w tylnych lampach i kierunkowskazach w lusterkach. ASO odrzuciło reklamację twierdząc że jest to dopuszczalne :o

Link do tematu na forum Leona (mój przypadek to post z 3 maja 2019) https://leonclub.pl/forum/viewtopic.php ... 2&start=50

Jeśli Administrator uważa że nie powinienem umieszczać tego tutaj to można usunąć temat.
Problem raczej nie będzie dotyczył Ateci, ponieważ zmieniono system mocowania lamp tylnych, być może właśnie pod wpływem doświadczeń w Leonie. Otóż, mocowanie modułu lampy tylnej w Leonie odbywa się za pomocą wkręta, przy pomocy wkrętaka, czyli na sztywno. Natomiast w Atece moduł lampy fiksuje ręcznie dokręcana nakrętka wyposażona w sprężynę kompensującą siłę docisku przy montażu, naprężenia termiczne i udarowe samej lampy, jak i wnęki karoserii w której jest zamocowana.
Ateca Style|1,6TDI|Samoa Orange|Alcantara|Kamery 360|Martwy punkt|Full Link|Alarm|

Awatar użytkownika
zinger
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange

Post autor: zinger » 13 maja 2019, 13:59

Bedac w pt w aso zapytalem o ta wade i koles powiedzial, ze owszem zna temat i ze bez szemrania wymieniali na nowe. Ale, ze od dluzszego juz czasu nie mieli takiego zgloszenia i raczej nie dot. on Atec.

Awatar użytkownika
Frodo
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI

Post autor: Frodo » 13 maja 2019, 18:32

sailor 88 pisze:
13 maja 2019, 13:43
Problem raczej nie będzie dotyczył Ateci, ponieważ zmieniono system mocowania lamp tylnych, być może właśnie pod wpływem doświadczeń w Leonie. Otóż, mocowanie modułu lampy tylnej w Leonie odbywa się za pomocą wkręta, przy pomocy wkrętaka, czyli na sztywno. Natomiast w Atece moduł lampy fiksuje ręcznie dokręcana nakrętka wyposażona w sprężynę kompensującą siłę docisku przy montażu, naprężenia termiczne i udarowe samej lampy, jak i wnęki karoserii w której jest zamocowana.
Sailor, skąd Ty masz tak obszerną wiedzę??? :o :shock:
Ateca 2.0 TSI FR, red, DCC, Comfort Asst.+, 360, preinstalacja haka i dodatkowe zabezpiedzenie przed kradzieżą: stacyjka 8-)

Awatar użytkownika
sailor 88
Samochód: Seat Ateca Style|1,6TDI |

Post autor: sailor 88 » 13 maja 2019, 19:17

Frodo pisze:
13 maja 2019, 18:32
Sailor, skąd Ty masz tak obszerną wiedzę??? :o :shock:
Jak to skąd...mam szklaną kulę po prostu ;) Działa pod warunkiem, że będę się tą wiedzą dzielił...co niniejszym czynię.

Obrazek
Ateca Style|1,6TDI|Samoa Orange|Alcantara|Kamery 360|Martwy punkt|Full Link|Alarm|

Odpowiedz