Nowy soft do 1.5 TSI - wrażenia.

Dyskusje techniczne na temat silników benzynowych
Awatar użytkownika
Frodo
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI

Re: Nowy soft do 1.5 TSI - wrażenia.

Post autor: Frodo » 13 cze 2019, 20:51

jodrak pisze:
13 cze 2019, 20:39
Na forum T roc uk .Po aktualizacji oprogramowania po 10 dniach kangur wrócił opisuje jeden z forumowiczów. Totalna porażka widzę że nie mają i nie będą mieli rozwiązania. Tak jak tu wielokrotnie pisano są to koszta a zmiana oprogramowania ma tylko zatuszować prawdziwą usterkę. Są bezkarni wiedzą o tym . W Polsce czy choć jednemu właścicielowi udało się odrzucić samochód wątpię. W Anglii to tak ale nie tu. Mamy samochód którego nie uda się naprawić ani przyszłości sprzedać. Potencjalni nabywcy też czytają forum. Das Auto😁
Ciekawe czy tam tylko bardziej dbają o rynek czy też boją się czegoś np. w stylu UOKiK. Nie mam czasu się w to zagłębiać, ale jeśli to drugie, to może jest też szansa u nas coś zdziałać w ten sposób! :idea:
Ateca 2.0 TSI FR, red, DCC, Comfort Asst.+, 360, preinstalacja haka i dodatkowe zabezpiedzenie przed kradzieżą: stacyjka 8-)

Sponsor

Sponsor

jodrak
Samochód: Seat

Post autor: jodrak » 13 cze 2019, 20:59

UOKiK tak prywatni właściciele. Przedsiębiorców leasingu to nie dotyczy.

Awatar użytkownika
Frodo

Post autor: Frodo » 13 cze 2019, 21:06

jodrak pisze:
13 cze 2019, 20:59
UOKiK tak prywatni właściciele. Przedsiębiorców leasingu to nie dotyczy.
Wiem (też mam leasing na firmę), ale problem dotyczy też prywatnych właścicieli, nawet wielu różnych samochodów (nie tylko Ateci) i oczywiście jeśli chodzi o UOKiK, to od nich by musiała wyjść inicjatywa.
Ateca 2.0 TSI FR, red, DCC, Comfort Asst.+, 360, preinstalacja haka i dodatkowe zabezpiedzenie przed kradzieżą: stacyjka 8-)

Felix
Samochód: Seat Leon FR

Post autor: Felix » 13 cze 2019, 21:58

U mnie kangur nadal jest. Pod wieloma względami wygląda na to, że jest lepiej, ale kangur pozostał.
Co do UOKiK, to czy ktoś kiedyś widział, żeby oni coś naprawdę zrobili?
U nas pozostaje tylko sąd, a i wtedy szanse są marne, bo sądy mamy jakie mamy. Prawo to dla nich zbiór ogólnych wytycznych, które jednak dla sędziów okazują się nie być wiążące...
Mimo wszystko liczę na to, że w końcu zrobi się z tego na tyle duża afera, że VAG będzie musiał coś z tym zrobić. Mówimy o najpopularniejszym silniku grupy, którego sprzedaje się zdecydowanie najwięcej, więc potencjalny zasięg tej afery jest znacznie większy niż poprzednich.

Przyszły Atekowicz
Samochód: Skoda Yeti 1.8 TSI 4x4 160

Post autor: Przyszły Atekowicz » 13 cze 2019, 22:18

Przez kilka lat uchodziło na sucho VAGowi gdy w 1.8 a 2.0 były felerne pierścienie i auta brały olej. Wtedy wymyślili, że niby norma to do 1L na 1000km...wolne żarty. Tutaj też im ujdzie na sucho. Tak jakby nie testowali swoich produktów i ufali tylko komputerom...

Teo
Samochód: Ateca, 1,5 TSI FR, manual

Post autor: Teo » 14 cze 2019, 0:11

A ja mam pytanie odwrotne ze tak powiem... A KTO z was z problematycznymi egzemplarzami w ogole probowal oddac to auto... ? Kto z was wyslal pismo przedsądowe ? Kto probowal umowic sie z jakims szefem swojego salonu ?

Felix
Samochód: Seat Leon FR

Post autor: Felix » 14 cze 2019, 13:32

Ja nie próbowałem bo:
1. Ogólnie samochód mi się podoba i mam nadzieję, że jednak coś z tym silnikiem zrobią
2. Z różnych przyczyn nie mam czasu się z nimi szarpać bo jednak nie wydaje mi się, żeby się obeszło bez sądów, rzeczoznawców itp.
3. Nie chcę mieć już nic wspólnego z "moim salonem". Nie mam ochoty do nich nawet dzwonić

Co do softu, to zauważyłem jeszcze jedną rzecz - w DSG jakby delikatniej odpuszczał auto hold. Nie ma już takiego szarpnięcia jak kiedyś. Nie jest to raczej kwestia samego auto hold (to siedzi w sterowniku ABS), tylko bardziej kwestia delikatniejszego załączania napędu przez DSG.

Awatar użytkownika
Frodo

Post autor: Frodo » 14 cze 2019, 17:57

Felix pisze:
13 cze 2019, 21:58
Co do UOKiK, to czy ktoś kiedyś widział, żeby oni coś naprawdę zrobili?
Nie wiem czy UOKiK ma zęby. Chodziło mi bardziej o kwestię czy w UK pomogła jakaś organizacja i jeśli tak czy nie dałoby się to skopiować.
PS. Ja kiedyś miałem problem z operatorem sieci komórkowej - chyba 2 mc się męczyłem. Pisałem i dzwoniłem do operatora, ale nic to nie dawało. W końcu napisałem krótkie pismo do UKE, który szybko doprowadził operatora do porządku! Dlatego o tym pomyślałem, nie koniecznie UOKiK, ale może coś...

Odpowiedz