Odpadła listwa ozdobna

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Awatar użytkownika
forester
Posty: 26
Rejestracja: 16 paź 2018, 20:40
Lokalizacja: Karlino
Samochód: Ateca 2.0 tsi 190 KM 4DRIVE DSG. Lava Blue.
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Odpadła listwa ozdobna

Post autor: forester »

Otworzyłem drzwi mej Pani. Wsiadając podziękowała, a ja zamknąłem drzwi. I szczęka mi opadła gdy listwa odpadła.
To jest żenujące!
Obrazek

Obrazek



Sponsor

Odpadła listwa ozdobna

Sponsor


Fircyk
Posty: 68
Rejestracja: 01 lut 2018, 18:23
Samochód: Audi Q5
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Odpadła listwa ozdobna

Post autor: Fircyk »

Życie panie życieeee.

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Odpadła listwa ozdobna

Post autor: Kuchar »

Mam nadzieję, że nie podczas randki? ;)
A na poważnie, nie oczekujcie cudów od Seata, chcecie Premium gdzie i tak wtopy się zdarzają to musicie dołożyć co najmniej z 50tys do jakiej sensownej Q5, X3 czy X5.

Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Odpadła listwa ozdobna

Post autor: thecichy »

Kuchar pisze:
15 lis 2019, 6:14
...chcecie Premium gdzie i tak wtopy się zdarzają to musicie dołożyć co najmniej z 50tys do jakiej sensownej Q5, X3 czy X5.
Ba! Wystarczy dołożyć znacznie mniej i mamy Mazdę CX-5 SkyDream przy której w osobistym odbiorze Audi czy BMW wypadają nawet troszkę tandetniej, tylko tyle, że finansowanie jest znacznie mniej korzystne (i nie ma ubezpieczenia w 1 roku). Te dwa powody spowodowały u mnie pójście na kompromis i wybór Ateki, tak więc musimy się troszkę pogodzić z możliwymi takimi "kwiatkami".

Awatar użytkownika
forester
Posty: 26
Rejestracja: 16 paź 2018, 20:40
Lokalizacja: Karlino
Samochód: Ateca 2.0 tsi 190 KM 4DRIVE DSG. Lava Blue.
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Odpadła listwa ozdobna

Post autor: forester »

Macie racje Panowie ale... jeżdżę samochodami od 30 lat. Prywatnymi i służbowymi. Różnymi, a jednak żenujące "przygody" nie zdarzyły się ani razu, zwłaszcza w nowych. Seat i wszystko jasne.
I tak, to było na randce.😓

Fircyk
Posty: 68
Rejestracja: 01 lut 2018, 18:23
Samochód: Audi Q5
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Odpadła listwa ozdobna

Post autor: Fircyk »

Mam nowy model Q5 z 2017 i Tiguana z 2018. Oba auta mają problemy i wpadki np Q5 wymiana tylnego boczka bo podłokietnik spuchł, popielniczka z tyłu wpadła do podlokietnika i odpadła klapka. Mega rysujace się dekory aluminiowe, odpadajace listwy na nadkolach i już trzy akcje przywoławcze to tyle w 2 lata.
Tiguan para i woda w lampach tył w następnym tyg wymiana. Obrazek

Awatar użytkownika
forester
Posty: 26
Rejestracja: 16 paź 2018, 20:40
Lokalizacja: Karlino
Samochód: Ateca 2.0 tsi 190 KM 4DRIVE DSG. Lava Blue.
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Odpadła listwa ozdobna

Post autor: forester »

Fircyk pisze:
15 lis 2019, 8:10
Mam nowy model Q5 z 2017 i Tiguana z 2018. Oba auta mają problemy i wpadki np Q5 wymiana tylnego boczka bo podłokietnik spuchł, popielniczka z tyłu wpadła do podlokietnika i odpadła klapka. Mega rysujace się dekory aluminiowe, odpadajace listwy na nadkolach i już trzy akcje przywoławcze to tyle w 2 lata.
Tiguan para i woda w lampach tył w następnym tyg wymiana. Obrazek
Znaczy - dziadostwo albo tandeta w skali makro uzasadnia dziadostwo w konkretnych przypadkach?
Mam swoje zdanie na ten temat i mam prawo nie godzić się na to. Zwłaszcza, że nie kupiłem 3 letniego passata z Niemiec z przebiegiem 300 000 km tylko nowe auto!

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Odpadła listwa ozdobna

Post autor: sailor 88 »

Ta listwa nie ma prawa odpaść sama z siebie!!! A już na pewno nie jest mocowana(klejona na silikon) co widać na zdjęciu. Podejrzewam, że została uszkodzona (oderwana) w innych okolicznościach, a ktoś "naprawił" to przyklejając. Sprawdź okolice (słupek, drzwi, błotnik) miernikiem lakieru, najlepiej w zakładzie blacharsko-lakierniczym.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Awatar użytkownika
forester
Posty: 26
Rejestracja: 16 paź 2018, 20:40
Lokalizacja: Karlino
Samochód: Ateca 2.0 tsi 190 KM 4DRIVE DSG. Lava Blue.
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Odpadła listwa ozdobna

Post autor: forester »

sailor 88 pisze:
15 lis 2019, 10:06
Ta listwa nie ma prawa odpaść sama z siebie!!! A już na pewno nie jest mocowana(klejona na silikon) co widać na zdjęciu. Podejrzewam, że została uszkodzona (oderwana) w innych okolicznościach, a ktoś "naprawił" to przyklejając. Sprawdź okolice (słupek, drzwi, błotnik) miernikiem lakieru, najlepiej w zakładzie blacharsko-lakierniczym.
O cholera!!!
Nie jest mocowana na silikon?
Sailor - dzięki 👍

Masmix
Posty: 109
Rejestracja: 24 sie 2017, 11:00
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Odpadła listwa ozdobna

Post autor: Masmix »

Ja dziś podnosząc maskę odkryłem, że mam zniszczone wygłuszenie pokrywy silnika. Nie wiem jakim cudem to wypadło z zaczepów ale były widoczne przepalenia na wylot w miejscu styku z silnikiem.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | Mato Brown |

ODPOWIEDZ